Dzień przed rozprawą zawiadomiono mnie, że termin jest odwołany… i paradoksalnie się z tego cieszę.

Wojciech Drapała        16 kwietnia 2015        Komentarze (0)

Dzień przed długo oczekiwaną rozprawą zawiadomiono mnie, że została przełożona na inny termin.

Nie była to dobra wiadomość, bo sprawa mojego Klienta zostanie rozpoznana później.

Przyczyna odwołanego terminu była prozaiczna – choroba sędziego. Oczywiście sędzia też człowiek i zdarza mu się zachorować. Dlatego nikogo nie winię.

Na uwagę zasługuje fakt, że zawiadomienia nie wysłano do mnie tradycyjną pocztą, tylko pocztą elektroniczną. Prawdopodobnie była to więc sytuacja nagła.

A dlaczego mimo wszystko się cieszę? Bo mnie ZAWIADOMIONO! 🙂

A dlaczego dopuszczam myśl, że mógłbym nie zostać powiadomiony? Bo wiem to ze swojego doświadczenia. Nieraz zdarzało mi się, że dopiero z wokandy dowiadywałem się, że termin jest odwołany.

Wtedy zawsze przychodziłem do sekretariatu tego czy innego sądu i starałem się wyjaśniać, że powiadamianie o nagle odwołanych rozprawach jest możliwe (w końcu na pismach procesowych są dane: telefon i e-mail kancelarii).

Jest to też pożądane przez każdego pełnomocnika.

To po prostu ułatwia życie naszym Klientom, nam i innym podsądnym 🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@wdrapala.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: