Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Ile odszkodowania za złamany nadgarstek?

Wojciech Drapała18 stycznia 201618 komentarzy

Właśnie analizowałem sprawę mojego Klienta i jego zapytanie: ile odszkodowania za złamany nadgarstek mogę otrzymać? Oczywiście Klient miał na myśli zadośćuczynienie za krzywdę w związku z tym urazem. Przestudiowałem kilka wyroków, aby wyrobić sobie pogląd, jakiego odszkodowania i zadośćuczynienia można się spodziewać w tego rodzaju sprawie.

Oto opis stanu faktycznego:

Poszkodowana poślizgnęła się na nieodśnieżonym chodniku, na którym zalegała gruba warstwa lodu i upadła na prawą rękę.

Bezpośrednio po wypadku udała się do szpitala, gdzie zdiagnozowano oraz zaopatrzono u niej złamanie z przemieszczeniem nadgarstka prawej ręki.

Poszkodowana nosiła gips od dnia wypadku przez półtora miesiąca.

Ból w złamanej ręce był tak silny, że uniemożliwiał wykonywanie najprostszych czynności życia codziennego oraz uniemożliwiał spokojny sen.

Dolegliwości powstałe w wyniku wypadku mają charakter przewlekły, przez co konieczne było podjęcie rehabilitacji, która trwała dwa tygodnie.

Poszkodowana była praworęczna i mieszkała sama, dlatego przy czynnościach życia codziennego korzystała z pomocy innej osoby.

Pomimo zastosowanego leczenia ręka nie jest w dalszym ciągu sprawna (w chwili orzekania). Poszkodowana nie odzyskała w pełni zdrowia, złamana ręka nie zrosła się dobrze i odczuwa w dalszym ciągu bóle.

Powołany biegły z zakresu traumatologii i narządu ruchu ustalił, iż poszkodowana doznała 20% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Biegły stwierdził, że poszkodowana doznała złamania dalszej nasady kości promieniowej prawej. Potwierdził, że w okresie zrostu kostnego poszkodowana mogła odczuwać silne bóle w miejscu złamania. Wynik leczenia uznał za zły z powodu istniejącego przykurczu o dużym stopniu.

Obecnie zgłaszane dolegliwości bólowe utrudniają codzienne funkcjonowanie poszkodowanej. Następstwa pourazowe mają charakter utrwalony i nie rokują powrotu do stanu pierwotnego.

Pomimo wniesienia odwołania ubezpieczyciel ostatecznie podtrzymał odmowę wypłaty świadczenia.

Natomiast sąd przyznał poszkodowanej tytułem zadośćuczynienia za krzywdę kwotę 12.000 zł.

Opisany wyrok powinien dać Ci ogląd, jeśli zadajesz sobie pytanie ile odszkodowania za złamany nadgarstek możesz otrzymać.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy i w jakiej wysokości możesz otrzymać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, zapraszam do zapoznania się z tym wpisem:

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 18 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Beata 25 grudnia, 2016 o 12:59

  Witam.Mam pytanie,moja mama w wigilie tego roku zlamala nadgarstek lewej reki na cmentarzu .Ma 71 lat czy sie nalezy jej odszkodownie z zus i jakie?

  Odpowiedz

  Wojciech Drapała 3 stycznia, 2017 o 11:30

  Obawiam się, że nie jest to możliwe. W tym wpisie znajdzie Pani wyjaśnienie: odszkodowanie od dwóch ubezpieczycieli.

  Odpowiedz

  Maciej 26 stycznia, 2017 o 14:19

  Witam. Czy jest szansa na uzyskanie odszkodowania w przypadku kiedy mój tata złamał rękę na miejskim lodowisku posiadającym obezpieczenie oc? Upadek nastąpił z winny innego uczestnika, który wpadł rozpędzony na mojego tatę. Diagnoza wystawiona przez szpital to: wieloodłamkowe złamanie kości promieniowej, kwalifikujące się do operacji.

  Odpowiedz

  Wojciech Drapała 18 lutego, 2017 o 17:11

  Oczywiście, że tak.

  Odpowiedz

  BOZKA 4 maja, 2017 o 14:26

  Witam po załatwieniu spraw notarialnych schodzac z schodów na których były zamontowane dywaniki ,ja potkneła sie o jeden z nich i spadłam z 8 schodów głowa w dół doznałam złamania kosci dalszej promieniowej . Własciciel lokalu nie ma ubezpieczenia oc .Jak mam dochodzic prawa zadoscuczynienia? Czy jest jakas mozliwosc ugody pozasadowej?Jakiej tresci mam wystosowac pismo i ile odszkodowania mogła bym żądać?
  Dziekuje za odpowiedz

  Odpowiedz

  Wojciech Drapała 29 maja, 2017 o 13:06

  Obawiam się, że prośba przekracza ramy mojej pomocy blogowej.

  Odpowiedz

  Zofia 21 czerwca, 2017 o 09:46

  W lipcu 2016 roku w wyniku upadku zlamałam prawą ręke w nadgarstku.W Pogotowiu złożono mi reke i założono gips. Po miesiacu lekarz zdjął gips ,ale dłoń miałam spuchnieta i bardzo bolało. Okazało sie,ę „wdał się” Zespół Sudecka.Chodziłam na rehabilitacje 4 krotnie po 10 zabiegów. Dłoń mi sztywnije, mimo w domu ciagłej gimnastyki, nie moge utrzymać szkłanki i wiele innych czynności sprawia mi trudnosć jako,że jestem praworęczna i do tego jestem samotna emerytką. Składałam wniosek do PZU Życie(dodatkowo opłacam składki od wypadku). Uznano mi 4% uszczerbku na zdrowiu. Uważam,że w tej sytuacji jest to za mało,jako,że lekarz powiedział,że do końca życia ręka nie będzie w sprawna. Prosze mi powiedzieć,czy ja mam rację? Czy nie powinnam dostać wiekszego odszkodowania (jaki procen)?

  Odpowiedz

  Wojciech Drapała 14 lipca, 2017 o 21:16

  Musi Pani odszukać tej informacji w OWU.

  Odpowiedz

  Zofia 21 czerwca, 2017 o 10:26

  W lipcu 2016 roku w wyniku upadku zlamałam prawą ręke w nadgarstku.W Pogotowiu złożono mi reke i założono gips. Po miesiacu lekarz zdjął gips ,ale dłoń miałam spuchnieta i bardzo bolało. Okazało sie,ę „wdał się” Zespół Sudecka.Chodziłam na rehabilitacje 4 krotnie po 10 zabiegów. Dłoń mi sztywnije, mimo w domu ciagłej gimnastyki, nie moge utrzymać szkłanki i wiele innych czynności sprawia mi trudnosć jako,że jestem praworęczna i do tego jestem samotna emerytką. Składałam wniosek do PZU Życie(dodatkowo opłacam składki od wypadku). Uznano mi 4% uszczerbku na zdrowiu. Uważam,że w tej sytuacji jest to za mało,jako,że lekarz powiedział,że do końca życia ręka nie będzie w sprawna. Prosze mi powiedzieć,czy ja mam rację? Czy nie powinnam dostać wiekszego odszkodowania (jaki procen)? Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

  Odpowiedz

  Wojciech Drapała 14 lipca, 2017 o 21:14

  Musi Pani sprawdzić w OWU.

  Odpowiedz

  Ania 22 września, 2017 o 08:07

  Dzien dobry mam takie pytanie ile dostane za zlamana reke , Jadac rowerem upadlam pod czas jazdy i zlamalam reke . w badaniu stwierdzono wieloodłamowe złamanie dalszej nasady kosci promieniowej oraz wyrostka rylcowatego kosci łokciowej przedramienia lewego , reka mnie boli mialam ustawiana reke , i jaki procent mi przysluguje odszkodowania , Dziekuje zaudzielenie odpowiedzi

  Odpowiedz

  Wojciech Drapała 15 listopada, 2017 o 13:19

  Musi Pani spojrzeć w OWU i taryfikator tego konkretnego ubezpieczenia, ale z reguły jest to kilka procent.

  Odpowiedz

  Izabela 28 kwietnia, 2018 o 15:57

  Witam w styczniu złamałam nadgarstek cwiczac , reka sie wygiela i upadłam na nia swoim ciałem. Złamany nadgarstek prawej reki z przemieszczeniem , załozono gips pod pache na tydzień czasu , nastawiono nadgarstek celem sprawdzenie czy nie bedzie wymagana operacja. Jestem praworeczna i nie mieszkam sama , nikt mi nie pomagał , wszystko robilam sama , mialam problem z wykonywaniem czynności takich co sie robi codziennie. Złożyłam papiery o odszkodowanie , biegłąma z paragonami do przepisanaia na fakture imienna bo grupa w ktorej jestem ubezpieczona , podeszła do sprawy w sposób oschły. Przyznano mi 5% uszczerbku na zdrowiu i 3tys wypłaty świadczenia . Dodatkowo starałam sie o zwrot kosztów za rehabilitacje , bo poinformowano mnie ze mam to w pakiecie. Nie przyznano mi świadczenia za rehabilitacje. W jaki sposób mog sie odwołac ?

  Odpowiedz

  Bożena 15 października, 2018 o 21:47

  Bardzo zainteresowany mnie opisane sytuacje uszczerbku uszkodzeń w wyniku wypadków. Mój syn uległ wypadkowi w wyniku czego złamał 3 kregi na kręgosłupie ubezpieczyciel uznał zaledwie 14% uszczerbku. Syn miał zalozony gips przez ok 4 miesiący
  Po sciagnietym gipsie nosił gorset przez ok.2 miesiace .w czasie wypadku syn nie miał 18 lat/brakowało 2 miesiace.czy to nie zamało. Bo uważam ze to kpina .

  Odpowiedz

  Małgosia 5 listopada, 2018 o 18:05

  Witam,
  ponad miesiac temu bedac w garazu podziemnym nowo oddanego budynku mieszkalnego uleglam wypadkowi. Przechodzac przez niemalze pusty garaz potknelam sie o stojak rowerowy przy jednym z miejsc postojowych. W wyniku upadku zlamalam kosci w nadgarstkach obydwu rąk. Czy nalezy mi sie odszkodowanie od developera, ktory wybudowal ten budynek?

  Odpowiedz

  basia 16 lipca, 2019 o 20:06

  witam zlamalam w pracy reke w nadgarstku prawa nosilam gips pozniej mialam 2 razy po dwa tyg rechabilitacje
  niezdolna byla do pracy od 9 lutego do 15 czerwca bylma w zusie i orzeczono mi 5 procent uszczerbku na zdrowiu prosze o informacje czy ten procent jest wystarczajacy czy sie odwolywac

  Odpowiedz

  basia 16 lipca, 2019 o 20:06

  witam zlamalam w pracy reke w nadgarstku prawa nosilam gips pozniej mialam 2 razy po dwa tyg rechabilitacje
  niezdolna byla do pracy od 9 lutego do 15 czerwca bylma w zusie i orzeczono mi 5 procent uszczerbku na zdrowiu prosze o informacje czy ten procent jest wystarczajacy czy sie odwolywac pozdrawiam

  Odpowiedz

  Monika 12 grudnia, 2019 o 00:41

  Witam moja mama podczas umowy zlecenia doznała wypadku (złamanie prawego nadgarstka z przemieszczeniem)jest już po operacji i jest na 3miesiecznym zwolnieniu lekarskim. Pracodawca posiada oc na swojej polisie czy można starać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?tzw zadośćuczynienie?

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: