Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Ile wynosi odszkodowanie za złamany nos?

Wojciech Drapała19 października 2015Komentarze (0)

Ile wynosi odszkodowanie za złamany nos? Na potrzeby zlecenia od klienta powertowałem trochę w zbiorach orzeczeń. Znalazłem kilka ciekawych orzeczeń, oto stan faktyczny:

Małoletni poszkodowany został uderzony i doznał złamania nosa. Podczas badania u lekarza stwierdzono złamanie nosa i zalecono konsultację w szpitalu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie potwierdzono złamanie nosa i zalecono wykonanie operacji około 7-10 dzień po zdarzeniu.

Po pięciu dniach poszkodowany przeszedł zabieg operacyjny z uwagi na złamanie kości nosa z przemieszczeniem. Operację przeprowadzono w znieczuleniu ogólnym i wypisano poszkodowanego ze szpitala w stanie dobrym.

Na skutek zdarzenia u poszkodowanego doszło do złamania kości nosa, co wiązało się z koniecznością repozycji kości nosa. Obecnie stwierdzono skrzywienie nosa zewnętrznego z nieznacznym upośledzeniem drożności.

W wyniku urazu małoletni poszkodowany doznał uszczerbku na zdrowiu w wysokości 15% .

Rokowanie na przyszłość co do stanu zdrowia powoda są dobre. Dla uzyskania prawidłowego efektu kosmetycznego oraz oddychania przez nos poszkodowany będzie wymagał operacji plastycznej nosa, którą można wykonać po okresie dojrzewania.

U poszkodowanego brak jest ograniczeń w życiu wyboru kierunku nauki i zawodu. Ograniczenie jeżeli chodzi o uprawianie sportu są niewielkie.

Sąd uznał, że poszkodowany przyczynił się w 50% do powstania szkody i na tej podstawie przyznał zadośćuczynienie w wysokości 10.000 zł.

Jeśli zatem zastanawiasz się przykładowo ile może wynosić odszkodowanie za złamany nos, opisany kazus będzie Tobie pomocny.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 606 569 435e-mail: sekretariat@wdrapala.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@wdrapala.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: