O mnie
Witam serdecznie, nazywam się Wojciech Drapała. Jestem adwokatem, specjalizuję się w prowadzeniu sporów o odszkodowania i zadośćuczynienia.

Mówiąc jeszcze ściślej, w postępowaniach sądowych reprezentuję poszkodowanych. Najczęściej są to uczestnicy wypadków drogowych, ale nie tylko. Zdarza mi się również reprezentować klientów, którzy dochodzą odpowiedzialności od bezpośrednich sprawców deliktów i przestępstw, w tym również organów władzy publicznej.

Zanim założyłem własną kancelarię w 2014 roku współpracowałem z kancelarią prawniczą obsługującą zakład ubezpieczeń, a następnie pracowałem w dziale prawnym jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. To dotychczasowe doświadczenie pozwala mi spojrzeć na sprawy z szerszej perspektywy, łatwiej dostrzegać mocne i słabe strony przypadków moich klientów.

W trakcie pracy dla zakładów ubezpieczeń i po pierwszych procesach zainicjowanych na rzecz poszkodowanych pozyskałem jeszcze inne, cenniejsze doświadczenie. Przekonałem się wówczas, że prawdziwą satysfakcję zawodową przynosi mi występowanie w imieniu poszkodowanych. Z dwóch powodów: po pierwsze, sprawa przeciwko zakładowi ubezpieczeń jest dla mnie sprawą o wygraną, po drugie, reprezentuję konkretną i rzeczywistą osobę, której pomagam przezwyciężyć trudne położenie.

Od tego czasu pomogłem odzyskać odszkodowania i zadośćuczynienia pewnie w około  setce spraw (choć przyznaję, że tego nie liczyłem). Część z prowadzonych przeze mnie spraw ma nawet charakter precedensowy – jak sprawy przeciwko zarządcom dróg.

Poza tym oczywiście jestem autorem bloga, którego właśnie czytasz 🙂

Staram się na nim umieszczań wpisy merytoryczne, czyli po prostu informacje i praktyczne wskazówki o dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. Na blogu znajdziesz opisy moich własnych doświadczeń z sal sądowych i kontaktów z zakładami ubezpieczeń. Jest i będzie tu trochę historii z życia wziętych, czasem śmiesznych, a czasem smutnych lub wzruszających. Bo właśnie z taką różnorodnością emocji prawnik zajmujący się odszkodowaniami spotyka się na co dzień.

Ponieważ nie samą pracą prawnik żyję, wolny czas staram się spędzać aktywnie. Najchętniej jeżdżę wtedy na rowerze lub motocyklu. Tymi środkami lokomocji lubię również dojeżdżać do pracy.

Zapraszam do lektury!


 

REFERENCJE

1432
Komentowanie do tego wpisu jest wyłączone.