Odszkodowanie za najem pojazdu zastępczego a szkoda całkowita (cz. 3).

Wojciech Drapała        23 czerwca 2014        Komentarze (0)

Niedawno pisałem, że odszkodowanie z OC za najem pojazdu zastępczego w przypadku szkody całkowitej powinno stanowić równowartość kosztów najmu pojazdu od dnia szkody do dnia zapłaty odszkodowania za uszkodzenie pojazdu.

W praktyce zdarzają się przypadki, kiedy poszkodowany otrzymał już świadczenie pieniężne za szkodę całkowitą i mimo tego jeszcze przez jakiś czas korzysta z pojazdu zastępczego.

Można spotkać wyroki, w których sąd przyznaje odszkodowanie z OC za najem pojazdu również za ten czas dodatkowy.

W stanie faktycznym jednego z wyroków poszkodowany wynajmował pojazd jeszcze przez 5 dni po wypłacie odszkodowania. Sąd przychylił się do stanowiska poszkodowanego, z którego wynikało, że nie mógł w tym czasie nabyć innego pojazdu, gdyż wypłata odszkodowania przypadła na okres świąt wielkanocnych. Nabycie pojazdu w tym okresie było niemal niemożliwe.

Konkludując, odszkodowanie z OC za najem pojazdu zastępczego może obejmować również koszt najmu za okres przekraczający wypłatę za szkodę całkowitą.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@wdrapala.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: