Odszkodowanie za skręcenie stawu skokowego

Wojciech Drapała        28 września 2015        Komentarze (0)

Ile może wynieść odszkodowanie za skręcenie stawu skokowego? Właśnie przeczytałem wyrok dotyczący takiego urazu. Pomyślałem, że warto opisać stan faktyczny i rozstrzygnięcie sądu.

Poszkodowany, jadać na rowerze, został potrącony przez samochód.

W wyniku wypadku doznał stłuczenia stawu barkowego z podwichnięciem w stawie barkowo obojczykowym, urazu skrętnego lewego stawu skokowego, stłuczenia obu stawów kolanowych oraz złamania korony zęba VI prawego górnego.

Poszkodowany przez dwa miesiące cierpiał na dolegliwości bólowe stawu skokowego, barku, kolan oraz ręki. Poza tym z powodu skręcenia stawu skokowego nie mógł chodzić, a uraz barku uniemożliwiał mu poruszanie się o kulach.

Ze względu na dolegliwości bólowe oraz unieruchomienie poszkodowany korzystać z urlopu zdrowotnego na uczelni, co spowodowało, że studia musiał ukończyć w późniejszym terminie.

Poszkodowany zaprzestał również dotychczasowej aktywności fizycznej, a w szczególności nie wrócił do swojej pasji, którą była jazda na rowerze.

Do tej pory odczuwa lęk przed jazdą na rowerze. Rzadko również chodzi na siłownię, bo powoduje to ból barku. Ten spadek aktywności spowodował, że przytył około 25 kg.

Poszkodowany nadal odczuwa dolegliwości bólowe – po dłuższym spacerze odczuwa ból w stawie skokowym.

Biegły sądowy stwierdził niestabilność stawu skokowego oraz barkowo-obojczykowego, co powoduje dolegliwości bólowe i ogranicza funkcje tych stawów, a w ocenie biegłego obecnie nie ma możliwości poprawy funkcji stawu skokowego. Poza tym biegły ustalił łączny uszczerbek na zdrowiu w wysokości 11% trwałego uszczerbku.

Poszkodowany otrzymał od ubezpieczyciela kwotę 2.000 zł tytułem zadośćuczynienia na etapie postępowania przedsądowego.

Sąd przyznał dodatkowo kwotę 20.000 zł tytułem uzupełnienia wypłaconego już wcześniej zadośćuczynienia.

Opisany wyrok może być pomocny, jeśli będziesz się zastanawiał jakie odszkodowanie za skręcenie stawu skokowego możliwe jest do odzyskania od ubezpieczyciela OC.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@wdrapala.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: