Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Pozew o zadośćuczynienie – ekspresowe tempo sądu

Wojciech Drapała25 listopada 20152 komentarze

Pozew o zadośćuczynienie nie byłem jeszcze tematem bloga.

Jakiś czas temu w jednej ze spraw w imieniu Klientki, która doznała urazu w wypadku drogowym, zgłosiłem roszczenia o zadośćuczynienie i odszkodowanie.

Na etapie postępowania polubownego ubezpieczyciel wypłacił bezsporną część odszkodowania i zadośćuczynienia. Złożyłem odwołanie. Ubezpieczyciel dopłacił niedużą kwotę.

Po konsultacjach z Klientką uznaliśmy, że warto złożyć pozew o zadośćuczynienie i odszkodowanie, gdyż uszczerbek na zdrowiu jest poważniejszy niż przyjął ubezpieczyciel. Pozew złożyłem pod koniec października, do sądu w dwudziestotysięcznym miasteczku na zachodzie Polski, blisko miejsca zamieszkania mojej Klientki.

Ku mojemu zaskoczeniu już w pierwszej połowie listopada (po dwóch tygodniach!) otrzymałem pismo z sądu o wyznaczeniu pierwszej rozprawy. Wezwano na rozprawę Klientkę i świadka. I tu kolejna niespodzianka: termin wyznaczono na połowę grudnia!

Jeszcze nie spotkałem się z tak szybkim procedowaniem sądu w sprawie o odszkodowanie za uraz na zdrowiu. Pozostaje mieć nadzieję, że sąd będzie konsekwentny w swoim ekspresowym tempie.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 606 569 435e-mail: sekretariat@wdrapala.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Krzysztof Szura 27 listopada, 2015 o 10:41

Sąd może i szybko proceduje, ale biegły już niekoniecznie 🙂

Odpowiedz

Przemek 5 grudnia, 2015 o 17:52

To wszystko zależy od sądu. Wszyscy pewnie znamy takie SRy, gdzie termin wyznacza się dwa dni po wpływie, a informuje strony (w tym pozwaną z doręczeniem odpisu pozwu) trzy dni po wpływie.

Jeśli to jednak było miasto wojewódzkie, to rzeczywiście nietypowo.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@wdrapala.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: