Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Pozew o zadośćuczynienie – ekspresowe tempo sądu

Wojciech Drapała25 listopada 20152 komentarze

Pozew o zadośćuczynienie nie byłem jeszcze tematem bloga.

Jakiś czas temu w jednej ze spraw w imieniu Klientki, która doznała urazu w wypadku drogowym, zgłosiłem roszczenia o zadośćuczynienie i odszkodowanie.

Na etapie postępowania polubownego ubezpieczyciel wypłacił bezsporną część odszkodowania i zadośćuczynienia. Złożyłem odwołanie. Ubezpieczyciel dopłacił niedużą kwotę.

Po konsultacjach z Klientką uznaliśmy, że warto złożyć pozew o zadośćuczynienie i odszkodowanie, gdyż uszczerbek na zdrowiu jest poważniejszy niż przyjął ubezpieczyciel. Pozew złożyłem pod koniec października, do sądu w dwudziestotysięcznym miasteczku na zachodzie Polski, blisko miejsca zamieszkania mojej Klientki.

Ku mojemu zaskoczeniu już w pierwszej połowie listopada (po dwóch tygodniach!) otrzymałem pismo z sądu o wyznaczeniu pierwszej rozprawy. Wezwano na rozprawę Klientkę i świadka. I tu kolejna niespodzianka: termin wyznaczono na połowę grudnia!

Jeszcze nie spotkałem się z tak szybkim procedowaniem sądu w sprawie o odszkodowanie za uraz na zdrowiu. Pozostaje mieć nadzieję, że sąd będzie konsekwentny w swoim ekspresowym tempie.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Krzysztof Szura 27 listopada, 2015 o 10:41

  Sąd może i szybko proceduje, ale biegły już niekoniecznie 🙂

  Odpowiedz

  Przemek 5 grudnia, 2015 o 17:52

  To wszystko zależy od sądu. Wszyscy pewnie znamy takie SRy, gdzie termin wyznacza się dwa dni po wpływie, a informuje strony (w tym pozwaną z doręczeniem odpisu pozwu) trzy dni po wpływie.

  Jeśli to jednak było miasto wojewódzkie, to rzeczywiście nietypowo.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: