Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Sukces mojej kancelarii – sprawa o odszkodowanie

Wojciech Drapała11 sierpnia 20152 komentarze

Miło mi poinformować o wygranej przeze mnie sprawie o odszkodowanie przeciwko zakładowi ubezpieczeń. Był to spór z ubezpieczycielem zarządcy drogi.

Jego odpowiedzialność wynikała z zaniechań w postaci nieusunięcia ubytków w jezdni. Dobrze wiemy, że nasze polskie drogi dalekie są od doskonałości pod względem stanu technicznego i tego rodzaju szkody występują bardzo często. Ubytki w jezdni mogą powodować rozległe uszkodzenia samochodu, a nawet urazy zdrowotne.

W opisanej sprawie ubezpieczyciel nie był skłonny do polubownego zakończenia sprawy – pomimo kilku pism i odwołań.

Uznałem, że istnieje duża szansa na wygranie sprawy, dlatego zarekomendowałem Klientowi drogę sądową i wniosłem pozew.

Sprawa zakończyła się szybciej niż przewidywaliśmy: ubezpieczyciel – po zapoznaniu się z pozwem – uznał żądanie mojego Klienta w całości bez dalszego postępowania sądowego. Oczywiście zwrócił też odsetki za opóźnienie i wszystkie koszty sprawy.

Sprawa dowodzi, że warto się upominać o swoje.

Jeśli miałeś podobną szkodę, a ubezpieczyciel nie uznał swojej odpowiedzialności, zapraszam do konsultacji w celu oceny możliwości dochodzenia odszkodowania: sekretariat@wdrapala.pl lub tel.: 606 569 435.

Więcej o odszkodowaniu komunikacyjnym:

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 606 569 435e-mail: sekretariat@wdrapala.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

www.adwokatodszkodowania.info 14 sierpnia, 2015 o 13:59

Dobrze uargumentowany pozew to podstawa i czasem załatwia wszystko. Duże gratulacje dla Pana.

Odpowiedz

Piotr 7 marca, 2016 o 13:41

Witam,czy jest sens ubiegać się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie za utratę zarobków?Sprawa wygląda następująco wpadłem w dziurę na jezdni będąc w pracy,jadąc po Klienta.Uszkodzona została opona,która nie nadaje się do dalszej jazdy.Zadzwoniłem po assistance w celu zmiany opony i po policję.Wszystko trwało ok.3 godzin.Inni taksówkarze z mojej korporacji dostawali kursy w tym czasie,a ja nie mogłem jezdzić.Kursy w naszej korporacji są rozdysponowane w kolejności,a nie kto bliżej jest danej ulicy.Uważam ,że jestem stratny ok.150,00-200,00zł.a jeszcze dojdzie moment gdzie będę wymieniał nową oponę bo takiej samej na stanie nie mieli i trzeba czekać na zamówienie.Sytuacja miała miejsce ok.godziny 1:30 w nocy z soboty na niedzielę 5-6 marca br.jest to dzień i pora gdzie jest dużo kursów.Czy oprócz kosztów za oponę i ewentualnie za utratę dochodów mogę ubiegać się o zadośćuczynienie generalnie czy za samą zaistniałą sytuację mogę liczyć na jakieś zdośćuczynienie?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@wdrapala.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: