Witaj na blogu!

Wojciech Drapała        25 kwietnia 2014        Komentarze (0)

Witam na moim blogu poświęconym tematyce odszkodowań komunikacyjnych z ubezpieczenia OC. Skoro tu jesteś, to prawdopodobnie byłeś uczestnikiem kolizji drogowej. Być może jesteś poszkodowanym, który chce sprawdzić jakie prawa przysługują w związku z wypadkiem na drodze, bądź otrzymałeś właśnie decyzję ubezpieczeniową i zastanawiasz się, czy jest prawidłowa i słuszna. Z obserwacji wiem, że poszkodowani nie zawsze są świadomi swoich praw lub nie wiedzą jak ich skutecznie dochodzić. Chciałbym pokazać Ci, że wcale nie jest to takie trudne i mam nadzieję, że otrzymasz tutaj poszukiwaną odpowiedź.

Na blogu możesz znaleźć wskazówki dotyczące dochodzenia od ubezpieczycieli odszkodowania za szkody w związku z wypadkiem komunikacyjnym. W szczególności jest tu mowa o kwestiach takich jak: koszty części potrzebnych do naprawy, potrącenie amortyzacyjne, stawka za roboczogodzinę naprawy, części alternatywne i części oryginalne, zasadność najmu pojazdu zastępczego, koszty najmu zastępczego, stawka za najem zastępczy, technologiczny czas naprawy i rzeczywisty czas naprawy oraz utrata wartości handlowej pojazdu.

Będę starał się zwracać uwagę na najważniejsze tezy orzeczeń sądowych, wyciągać z nich praktyczne wnioski, porównywać stany faktyczne, wyrażać własne poglądy oraz dzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniami z mojej praktyki reprezentowania poszkodowanych przed zakładami ubezpieczeń i sądami.

Zdaję sobie sprawę, że blog wyczerpuje jedynie pierwiastek wiedzy i informacji związanej z tematyką odszkodowań bądź poruszone na blogu zagadnienia nie zostały omówione w szczegółach. Dlatego zachęcam do zadawania pytań, dodawania komentarzy i dzielenia się własnymi doświadczeniami w sprawach ubezpieczeń.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@wdrapala.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: