Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Dopiero pierwsza rozprawa, a już za tydzień wyrok? To jednak możliwe!

Wojciech Drapała02 kwietnia 2015Komentarze (0)

Czy potrafisz uwierzyć w to, że sprawa sądowa o pieniądze może potoczyć się w ten sposób, że sąd rozpozna ją na jednej rozprawie, po czym już za tydzień wyda wyrok 🙂 ?

Zaznaczam od razu, że nie jest to sprawa rozpoznawana w trybie uproszczonym. Co więcej, dotyczyła skomplikowanej materii, gdyż w sprawie potrzebna była opinia biegłego.

Co najistotniejsze, to fakt że oba terminy wyznaczono jednocześnie, z góry! To bardzo ciekawa praktyka sądowa. Pochodzi jednego z sądów warszawskich .

Czym się ona odróżnia od praktyki „zwykłej”?

Otóż zazwyczaj sąd wyznacza jeden termin rozprawy, a dopiero na tej rozprawie wyznacza termin kolejny. Z kolei ten kolejny termin z reguły następuje po dwóch miesiącach (albo później).

Z punktu widzenia strony i jej pełnomocnika ma to oczywiście ogromne znaczenie, gdyż sprawa jest rozpoznawana o wiele szybciej, na bieżąco, niemal jak w systemie amerykańskim. Gdy dodam, że wyrok jest dla mojego Klienta korzystny, to cieszy mnie to jeszcze bardziej 🙂 .

A jakie to ma znaczenie dla sądu? Przypuszczam, że też istotne, gdyż sędzia „wraca do sprawy” nie po dwóch miesiącach (albo po jeszcze dłuższym okresie), ale po tygodniu. Tym samym wydaje wyrok „z marszu”, nie musi sobie przypominać całej sprawy od początku.

Pochwalam tę praktykę, bo jest rozsądna i pragmatyczna. Wątpię też, że wyrok w ogóle zostanie zaskarżony przez drugą stronę.

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: