Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Dzień przed rozprawą zawiadomiono mnie, że termin jest odwołany… i paradoksalnie się z tego cieszę.

Wojciech Drapała16 kwietnia 2015Komentarze (0)

Dzień przed długo oczekiwaną rozprawą zawiadomiono mnie, że została przełożona na inny termin.

Nie była to dobra wiadomość, bo sprawa mojego Klienta zostanie rozpoznana później.

Przyczyna odwołanego terminu była prozaiczna – choroba sędziego. Oczywiście sędzia też człowiek i zdarza mu się zachorować. Dlatego nikogo nie winię.

Na uwagę zasługuje fakt, że zawiadomienia nie wysłano do mnie tradycyjną pocztą, tylko pocztą elektroniczną. Prawdopodobnie była to więc sytuacja nagła.

A dlaczego mimo wszystko się cieszę? Bo mnie ZAWIADOMIONO! 🙂

A dlaczego dopuszczam myśl, że mógłbym nie zostać powiadomiony? Bo wiem to ze swojego doświadczenia. Nieraz zdarzało mi się, że dopiero z wokandy dowiadywałem się, że termin jest odwołany.

Wtedy zawsze przychodziłem do sekretariatu tego czy innego sądu i starałem się wyjaśniać, że powiadamianie o nagle odwołanych rozprawach jest możliwe (w końcu na pismach procesowych są dane: telefon i e-mail kancelarii).

Jest to też pożądane przez każdego pełnomocnika.

To po prostu ułatwia życie naszym Klientom, nam i innym podsądnym 🙂

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: