Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku?

Wojciech Drapała18 stycznia 201619 komentarzy

Właśnie analizowałem sprawę mojego Klienta i jego zapytanie: ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku mogę otrzymać? Oczywiście Klient miał na myśli zadośćuczynienie za krzywdę w związku z tym urazem. Przestudiowałem kilka wyroków, aby wyrobić sobie pogląd, jakiego odszkodowania i zadośćuczynienia można się spodziewać w tego rodzaju sprawie.

Oto opis stanu faktycznego:

Poszkodowana poślizgnęła się na nieodśnieżonym chodniku, na którym zalegała gruba warstwa lodu i upadła na prawą rękę.

Bezpośrednio po wypadku udała się do szpitala, gdzie zdiagnozowano oraz zaopatrzono u niej złamanie ręki w nadgarstku z przemieszczeniem.

Poszkodowana nosiła gips od dnia wypadku przez półtora miesiąca.

Ból w złamanej ręce był tak silny, że uniemożliwiał wykonywanie najprostszych czynności życia codziennego oraz uniemożliwiał spokojny sen.

Dolegliwości powstałe w wyniku wypadku mają charakter przewlekły, przez co konieczne było podjęcie rehabilitacji, która trwała dwa tygodnie.

Poszkodowana była praworęczna i mieszkała sama, dlatego przy czynnościach życia codziennego korzystała z pomocy innej osoby.

Pomimo zastosowanego leczenia ręka nie jest w dalszym ciągu sprawna (w chwili orzekania). Poszkodowana nie odzyskała w pełni zdrowia, złamana ręka nie zrosła się dobrze i odczuwa w dalszym ciągu bóle.

Poszkodowana wystąpiła o zadośćuczynienie i odszkodowanie za poślizgnięcie.

Powołany biegły z zakresu traumatologii i narządu ruchu ustalił, iż poszkodowana doznała 20% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Biegły stwierdził, że poszkodowana doznała złamania dalszej nasady kości promieniowej prawej. Potwierdził, że w okresie zrostu kostnego poszkodowana mogła odczuwać silne bóle w miejscu złamania. Wynik leczenia uznał za zły z powodu istniejącego przykurczu o dużym stopniu.

Obecnie zgłaszane dolegliwości bólowe utrudniają codzienne funkcjonowanie poszkodowanej. Następstwa pourazowe mają charakter utrwalony i nie rokują powrotu do stanu pierwotnego.

Pomimo wniesienia odwołania ubezpieczyciel ostatecznie podtrzymał odmowę wypłaty odszkodowania i zadośćuczynienia.

Natomiast sąd przyznał poszkodowanej tytułem zadośćuczynienia za krzywdę kwotę 12.000 zł.

Opisany wyrok powinien dać Ci ogląd, jeśli zadajesz sobie pytanie ile odszkodowania za złamaną rękę w nadgarstku możesz otrzymać.

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: