Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Małe uszkodzenie w pojeździe, poważny uszczerbek na zdrowiu, brak odszkodowania.

Wojciech Drapała06 października 20143 komentarze

Poniedziałkowy poranek. Laptop otwarty, kawa na biurku, zabieram się do pracy.

Chwytam w ręce akta szkody osobowej i czytam decyzję ubezpieczyciela:

Informujemy, że po starannej analizie roszczenia zgłoszonego w związku ze szkodą osobową nie znajdujemy podstaw do wypłaty odszkodowania.

W wyniku analizy dokumentacji zgromadzonej w  procesie likwidacji szkody stwierdzamy, że samochód, w którym podróżował Poszkodowany w chwili zdarzenia, posiada tylko nieznaczne, powierzchowne uszkodzenia w postaci otarć lakieru w okolicach tylnego zderzaka. Powyższe ustalenie wskazuje, że w trakcie kolizji pojazdy zderzyły się z nieznaczną siłą, dodatkowo istotnie zaabsorbowaną przez konstrukcję aut.

Posiadana dokumentacja i dokonane ustalenia nie dają podstaw do przyjęcia, aby biorąc pod uwagę znikomy rozmiar uszkodzeń pojazdu i charakter zgłoszonych obrażeń można stwierdzić, że w zdarzeniu doszło do rozstroju zdrowia lub uszkodzenia ciała Poszkodowanego.

Ponadto w notatce policyjnej brak jest informacji o doznanych przez Pana obrażeniach ciała, które stanowiłyby podstawę do przyjęcia odpowiedzialności przez Ubezpieczyciela.

Jak wynika z dokumentacji lekarskiej, Poszkodowany doznał skręcenia kręgosłupa. Zalecono mu leki przeciwbólowe przez dwa tygodnie, noszenie kołnierza, a przewidywany czas utrzymywania się dolegliwości określono na „nawet do 8 miesięcy”. Poszkodowany szczegółowo opisał okoliczności zdarzenia, że bezpośrednio po wypadku trafił do szpitala.

Notatka policyjna nie zawiera opisu obrażeń? No cóż…obrażenia nie muszą być widoczne, a poza tym policjant to nie lekarz.

Według mojej skromnej oceny: obrażenia typowe dla pasażera samochodu uderzonego w tył – o tym wie każda osoba zajmująca się odszkodowaniami komunikacyjnymi.

Nie mam najmniejszej wątpliwości, że takie stanowisko ubezpieczyciela w sądzie by się nie obroniło.

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: