Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Nie ukrywam, że ma Pan unikalne doświadczenie, Panie mecenasie.

Wojciech Drapała04 grudnia 2014Komentarze (1)

Takie stwierdzenie padło z ust prezesa zarządu firmy świadczącej usługi na rzecz poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Czego dotyczyło?

Dotyczyło mojego doświadczenia w sądowej reprezentacji serwisów samochodowych i wypożyczalni aut, w zakresie dochodzenia wierzytelności (nabytych na podstawie umów cesji) za koszty naprawy pojazdu i koszty najmu pojazdu zastępczego.

Nieskromnie stwierdzę, że w tej  opinii  jest dużo prawdy 🙂 .

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat takich spraw odszkodowawczych przeprowadziłem ponad setkę  z sukcesem. Aczkolwiek na co dzień nie zajmuję się tylko tymi sprawami, prowadzę również procesy karne czy pracownicze.

Spory z ubezpieczycielami są wpisane w działalność gospodarczą wypożyczalni aut i serwisów naprawczych. Firmy te mają w swoich portfelach wiele wierzytelności, których ściągniecie możliwe jest tylko na drodze sądowej. Z ich perspektywy występowanie z powództwem jest czasochłonne, ryzykowne i kosztowne. Chociażby dlatego, że niemal każda taka sprawa wymaga dowodu z opinii biegłego.

W mojej ocenie takie ryzyko w stosunku do możliwych korzyści płynących z odzyskania wierzytelności bywa wyolbrzymiane.

Co daje bogate doświadczenie procesowe w tym wąskim, głęboko wyspecjalizowanym zagadnieniu prawnym?

Dzięki wielu przeprowadzonym sprawom, na podstawie dokumentacji szkodowej, jestem w stanie szybko ocenić szanse na powodzenie w procesie sądowym, oszacować potencjalne koszty, odpowiednio rozłożyć ryzyka dowodowe, wybrać właściwy sąd (oczywiście ten najszybszy), przewidzieć ocenę biegłego.

Ta wiedza i doświadczenie pozwala zredukować ryzyka procesowe niemal do zera, zapewniając sukces w postępowaniu sądowym i poprawiając rentowność działalności gospodarczej moich Klientów.

Więcej o odszkodowaniu komunikacyjnym:

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: