Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Odsetki za opóźnienie wypłaty świadczenia – odszkodowanie z OC

Wojciech Drapała09 maja 2014Komentarze (0)

Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, w której ubezpieczyciel dobrowolnie wypłacił odszkodowanie z OC sprawcy z odsetkami za opóźnienie.

Zgodnie z art.  14 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie. Jeżeli przekracza ten termin, poszkodowanemu przysługują odsetki w wysokości 13% w skali roku. Jeżeli roszczenie jest wysokie, a opóźnienie duże, odsetki mogą przybrać całkiem pokaźny rozmiar.

Czy jest sposób, aby skłonić zakład ubezpieczeń do zapłaty odsetek za odszkodowanie z OC sprawcy? Chyba jedynym sposobem jest wystąpienie na drogę sądową. W takim wypadku otrzymanie odsetek nie powinno być problemem, gdyż sądy powszechnie zasądzają tego rodzaju świadczenie. Zatem uzyskanie odsetek za odszkodowanie z OC sprawcy jest możliwe!

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: