Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Odszkodowanie za najem pojazdu zastępczego a szkoda całkowita (cz. 3).

Wojciech Drapała23 czerwca 2014Komentarze (0)

Niedawno pisałem, że odszkodowanie z OC za najem pojazdu zastępczego w przypadku szkody całkowitej powinno stanowić równowartość kosztów najmu pojazdu od dnia szkody do dnia zapłaty odszkodowania za uszkodzenie pojazdu.

W praktyce zdarzają się przypadki, kiedy poszkodowany otrzymał już świadczenie pieniężne za szkodę całkowitą i mimo tego jeszcze przez jakiś czas korzysta z pojazdu zastępczego.

Można spotkać wyroki, w których sąd przyznaje odszkodowanie z OC za najem pojazdu również za ten czas dodatkowy.

W stanie faktycznym jednego z wyroków poszkodowany wynajmował pojazd jeszcze przez 5 dni po wypłacie odszkodowania. Sąd przychylił się do stanowiska poszkodowanego, z którego wynikało, że nie mógł w tym czasie nabyć innego pojazdu, gdyż wypłata odszkodowania przypadła na okres świąt wielkanocnych. Nabycie pojazdu w tym okresie było niemal niemożliwe.

Konkludując, odszkodowanie z OC za najem pojazdu zastępczego może obejmować również koszt najmu za okres przekraczający wypłatę za szkodę całkowitą.

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: