Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Uznanie szkody całkowitej mimo opłacalności naprawy

Wojciech Drapała14 sierpnia 201413 komentarzy

Niedawno spotkałem się z takim zapytaniem o odszkodowanie z OC za uszkodzenie pojazdu:

Ubezpieczyciel wycenił wartość mojego samochodu sprzed szkody na kwotę 8.100 zł. Uznał, że naprawa wyniesie 6.000 i wypłacił 3.000 zł za szkodę całkowitą, gdyż według niego naprawa była nieopłacalna. Samochód udało się naprawić za kwotę 4.700 zł. Co robić?

Otóż sytuacja jest prosta.

Po pierwsze, nie zachodzi nieopłacalność naprawy, gdyż koszty naprawy są niższe od wartości samochodu sprzed szkody. W innym wpisie dowiesz się, jak określić, czy naprawa jest nieopłacalna i kiedy zachodzi szkoda całkowita.

Po drugie, ubezpieczyciel wydał nieprawidłową decyzję, co sam pośrednio sam przyznał. Mianowicie uznał nieopłacalność, mimo że nawet z jego wyliczeń naprawa była ekonomicznie uzasadniona.

Co zatem powinien uczynić, jeżeli znalazłeś się w podobnej sytuacji?

Powinieneś wystąpić o dopłatę. Uzupełniające odszkodowanie z OC w tym przypadku powinno wynieść 1.700 zł.

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: