Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Odszkodowanie za skręcenie stawu skokowego

Wojciech Drapała28 września 2015Komentarze (0)

Ile może wynieść odszkodowanie za skręcenie stawu skokowego? Właśnie przeczytałem wyrok dotyczący takiego urazu. Pomyślałem, że warto opisać stan faktyczny i rozstrzygnięcie sądu.

Poszkodowany, jadać na rowerze, został potrącony przez samochód.

W wyniku wypadku doznał stłuczenia stawu barkowego z podwichnięciem w stawie barkowo obojczykowym, urazu skrętnego lewego stawu skokowego, stłuczenia obu stawów kolanowych oraz złamania korony zęba VI prawego górnego.

Poszkodowany przez dwa miesiące cierpiał na dolegliwości bólowe stawu skokowego, barku, kolan oraz ręki. Poza tym z powodu skręcenia stawu skokowego nie mógł chodzić, a uraz barku uniemożliwiał mu poruszanie się o kulach.

Ze względu na dolegliwości bólowe oraz unieruchomienie poszkodowany korzystać z urlopu zdrowotnego na uczelni, co spowodowało, że studia musiał ukończyć w późniejszym terminie.

Poszkodowany zaprzestał również dotychczasowej aktywności fizycznej, a w szczególności nie wrócił do swojej pasji, którą była jazda na rowerze.

Do tej pory odczuwa lęk przed jazdą na rowerze. Rzadko również chodzi na siłownię, bo powoduje to ból barku. Ten spadek aktywności spowodował, że przytył około 25 kg.

Poszkodowany nadal odczuwa dolegliwości bólowe – po dłuższym spacerze odczuwa ból w stawie skokowym.

Biegły sądowy stwierdził niestabilność stawu skokowego oraz barkowo-obojczykowego, co powoduje dolegliwości bólowe i ogranicza funkcje tych stawów, a w ocenie biegłego obecnie nie ma możliwości poprawy funkcji stawu skokowego. Poza tym biegły ustalił łączny uszczerbek na zdrowiu w wysokości 11% trwałego uszczerbku.

Poszkodowany otrzymał od ubezpieczyciela kwotę 2.000 zł tytułem zadośćuczynienia na etapie postępowania przedsądowego.

Sąd przyznał dodatkowo kwotę 20.000 zł tytułem uzupełnienia wypłaconego już wcześniej zadośćuczynienia.

Opisany wyrok może być pomocny, jeśli będziesz się zastanawiał jakie odszkodowanie za skręcenie stawu skokowego możliwe jest do odzyskania od ubezpieczyciela OC.

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: