Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Poszkodowanemu może przysługiwać odszkodowanie z OC za koszty operacji plastycznej poprawiającej wygląd

Wojciech Drapała17 września 20142 komentarze

Tak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku, o którym donosi piątkowa Rzeczpospolita (I CSK 634/13).

Wyrok jest istotny również z tego względu, że poruszone w nim zagadnienie dotyczy kwestii omawianej już na blogu, a dotyczącej zwrotu kosztów za leczenie prywatne.

Jak wynika z relacji prasowej (orzeczenie nie zostało jeszcze opublikowane) Pani Lidia została potrącona na przejściu dla pieszych.

Kobieta odniosła poważne obrażenia głowy, po których pozostały blizny.

Półtora miesiąca przebywała w szpitalu, kilka miesięcy spędziła na zwolnieniu.

Z powodu uszczerbku na zdrowiu pogorszył jej się nastrój.

Poszkodowana domagała się tytułem zadośćuczynienia za krzywdę kwoty 100 tys. zł (50 tys. otrzymała wcześniej) oraz 86.000 zł odszkodowania za przewidywane koszty operacji usunięcia blizn z twarzy. Kwotę tę wyliczyli lekarze z prywatnych klinik, w których Pani Lidia zamierzała je przeprowadzić.

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał żądania poszkodowanej.

Jednak w wyniku apelacji zakładu ubezpieczeń sąd II instancji oddalił żądanie w zakresie odszkodowania z przyczyn dowodowych.

Ostatecznie, w rezultacie skargi kasacyjnej Sąd Najwyższy uznał, że poszkodowanej przysługuje kwota przewidywanych kosztów operacji korekcyjnych twarzy, gdyż biegli sądowi przyznali, że można je wykonać.

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: