Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Odszkodowanie za dziurę w drodze – wygrana sprawa

Wojciech Drapała11 sierpnia 20152 komentarze

Miło mi poinformować o wygranej przeze mnie sprawie o odszkodowanie za dziurę drodze przeciwko zakładowi ubezpieczeń. Był to spór z ubezpieczycielem zarządcy drogi.

Odpowiedzialność zarządcy drogi w tej sprawie wynikała z zaniechań w postaci nieusunięcia ubytków w jezdni. Dobrze wiemy, że nasze polskie drogi dalekie są od doskonałości pod względem stanu technicznego i tego rodzaju szkody występują bardzo często. Ubytki w jezdni mogą powodować rozległe uszkodzenia samochodu, a nawet urazy zdrowotne.

W opisanej sprawie ubezpieczyciel nie był skłonny do polubownego zakończenia sprawy – pomimo kilku pism i odwołań.

Uznałem, że istnieje duża szansa na wygranie sprawy, dlatego zarekomendowałem Klientowi drogę sądową i założyliśmy sprawę o odszkodowanie za dziurę w drodze. W sprawie domagaliśmy się pokrycia kosztów naprawy pojazdu. Konieczność naprawy wynikała z uszkodzenia zawieszania pojazdu.

Sprawa zakończyła się szybciej niż przewidywaliśmy: ubezpieczyciel – po zapoznaniu się z pozwem – uznał żądanie mojego Klienta w całości bez dalszego postępowania sądowego. Oczywiście zwrócił też odsetki za opóźnienie i wszystkie koszty sprawy.

Sprawa dowodzi, że warto się upominać o swoje.

Inne przypadki odpowiedzialności zarządcy niż odszkodowanie za dziurę w drodze omawiam tutaj: odszkodowanie od zarządcy drogi.

Więcej o odszkodowaniu komunikacyjnym:

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: