Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Witaj na blogu!

Wojciech Drapała25 kwietnia 2014Komentarze (0)

Witam na moim blogu poświęconym tematyce odszkodowań komunikacyjnych z ubezpieczenia OC. Skoro tu jesteś, to prawdopodobnie byłeś uczestnikiem kolizji drogowej. Być może jesteś poszkodowanym, który chce sprawdzić jakie prawa przysługują w związku z wypadkiem na drodze, bądź otrzymałeś właśnie decyzję ubezpieczeniową i zastanawiasz się, czy jest prawidłowa i słuszna. Z obserwacji wiem, że poszkodowani nie zawsze są świadomi swoich praw lub nie wiedzą jak ich skutecznie dochodzić. Chciałbym pokazać Ci, że wcale nie jest to takie trudne i mam nadzieję, że otrzymasz tutaj poszukiwaną odpowiedź.

Na blogu możesz znaleźć wskazówki dotyczące dochodzenia od ubezpieczycieli odszkodowania za szkody w związku z wypadkiem komunikacyjnym. W szczególności jest tu mowa o kwestiach takich jak: koszty części potrzebnych do naprawy, potrącenie amortyzacyjne, stawka za roboczogodzinę naprawy, części alternatywne i części oryginalne, zasadność najmu pojazdu zastępczego, koszty najmu zastępczego, stawka za najem zastępczy, technologiczny czas naprawy i rzeczywisty czas naprawy oraz utrata wartości handlowej pojazdu.

Będę starał się zwracać uwagę na najważniejsze tezy orzeczeń sądowych, wyciągać z nich praktyczne wnioski, porównywać stany faktyczne, wyrażać własne poglądy oraz dzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniami z mojej praktyki reprezentowania poszkodowanych przed zakładami ubezpieczeń i sądami.

Zdaję sobie sprawę, że blog wyczerpuje jedynie pierwiastek wiedzy i informacji związanej z tematyką odszkodowań bądź poruszone na blogu zagadnienia nie zostały omówione w szczegółach. Dlatego zachęcam do zadawania pytań, dodawania komentarzy i dzielenia się własnymi doświadczeniami w sprawach ubezpieczeń.

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Następny wpis: