Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Wtargnięcie psa na jezdnię i likwidacja szkody w pojeździe z OC rolnika

Wojciech Drapała19 września 201411 komentarzy

10192828386_c86ef1b6a7_z

Niemal każdy kierowca miał do czynienia z wbiegającym na jezdnię psem lub innym uroczym zwierzakiem (a jeśli nie miał, to na pewno mu się to przydarzy 😉 ). To sytuacja nadzwyczaj stresująca! W jednej chwili musisz ratować siebie, samochód i biednego zwierzaka. Ale przejdźmy do rzeczy.

Stan faktyczny:

Na początku sierpnia jechałem samochodem wieczorem przez niewielką wieś. Nagle pod koła samochodu wtargnął wybiegający z posesji pies. Niestety nie zdążyłem zareagować… zatrzymałem się i zobaczyłem zniszczenie w moim samochodzie: pęknięty zderzak, urwany halogen i urwany jeden zaczep lampy. Pobiegłem za kulejącym psem na posesję. Spotkałem tam właściciela, który od razu przyznał się do psa. Pokazałem mu szkody powstałe po nieupilnowanym czworonogu.

Nie każdy o tym wie, ale rolnicy podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego (ubezpieczenie OC rolników). Zakres ochrony tego ubezpieczenia obejmuje również szkody wyrządzone przez zwierzę rolnika, w tym i psa.

W opisanym stanie faktycznym okazało się, że gospodarstwo rolnika było ubezpieczone. Zatem właściciel rozbieganego pupila, jak i kierowca mogli odetchnąć z ulgą.

Oczywiście poszkodowany kierowca miał sporo szczęścia, że w ogóle odnalazł właściciela tego psotnego czworonoga. W przeciwnym wypadku likwidacja szkody nie byłaby taka prosta.

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: