Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Z coraz większym spokojem otwieram koperty…

Wojciech Drapała16 września 2015Komentarze (1)

Z coraz większym spokojem otwieram koperty sądowe z opiniami biegłych w sprawach odszkodowawczych (te koperty łatwo rozpoznać, bo są trochę bardziej opasłe 🙂 ).

Mam na myśli oczywiście opinie w sprawach szkód samochodowych.

Dlaczego jestem o nie spokojny?

Ponieważ biegli wydają opinie rzetelne, fachowe, korespondujące z aktualnym orzecznictwem, a co najważniejsze – potwierdzające stanowisko procesowe moje i moich klientów.

Tak było i tym razem: biegły nie miał wątpliwości, że poszkodowany mógł naprawić auto z zastosowaniem części oryginalnych i nowych, choć ubezpieczyciel twierdził stanowczo, że samochód należy naprawić na częściach „dobrej jakości” spoza dystrybucji ASO, że poszkodowany nie może stosować części najdroższych, że jego samochód jest już kilkuletni, że naprawa nie może prowadzić do bezpodstawnego wzbogacenia poszkodowanego … bla, bla, bla 🙂

Taka opinia biegłego jest w sprawie rozstrzygająca i niemal niepodważalna.

Więcej o odszkodowaniu komunikacyjnym:

W czym mogę Ci pomóc?

Potrzebujesz indywidualnej oceny we własnej sprawie? Napisz lub zadzwoń i dowiedz się jak, mogę Ci pomoc.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: