Wojciech Drapała

adwokat

Specjalizuję się w prawie ubezpieczeń, odszkodowań i postępowaniu cywilnym. Reprezentuję ubezpieczonych i poszkodowanych przed ubezpieczycielami i sądami. Stawanie przeciwko dużym i czasami tylko na pozór dobrze przygotowanym do obrony swojego stanowiska przedsiębiorstwom, do jakich należą ubezpieczyciele, jest dla mnie przyjemnością i pasją (tym większą, jeśli robię to skutecznie).
[Więcej >>>]

Bezpłatne sprawdzenie sprawy

Na autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego GDDKiA stawia znak ostrzegający o dzikich zwierzętach

Wojciech Drapała27 listopada 2014Komentarze (0)

20141126_162033W tym tygodniu – ku mojemu lekkiemu zdziwieniu – na trasie autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego zauważyłem znak informujący o dzikich zwierzętach.

Znak jest świeżo postawiony, w tamtym tygodniu go nie widziałem. Informuje o niebezpieczeństwie na dystansie 19 km, czyli praktycznie na całym odcinku tej obwodnicy.

Nie ulega mojej wątpliwości, że postawienie znaku jest konsekwencję tragicznego wypadku, który miał miejsce na obwodnicy na początku tego miesiąca. Przypominam: zakończył on się śmiercią kierowcy i krytycznym stanem zdrowia jego małżonki.

O tym zdarzeniu i o zaniechaniach GDDKiA w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na autostradowej obwodnicy Mińska Maz. pisałem  tutaj.

Władze GDDKiA wybrały zatem wariant mniej kosztowny. Wszak taniej jest postawić dwa znaki niż grodzić autostradę po obu stronach na wysokości co najmniej 2 m. Oczywiście część autostrady jest ogrodzona siatką 2 m, ale tak ogrodzona powinna być cała ta droga.

GDDKiA i tak będzie musiała to zrobić, gdyż rozporządzenie dot. warunków technicznych nakazuje ogrodzić autostradę na odcinku występowania grubej zwierzyny dzikiej. A skoro GDDKiA stawia znak na takim odcinku, to – już oficjalnie – przyznaje, że zwierzyna tu występuje.

Stawianie takich znaków na autostradach jest kontrowersyjne. Swoje krytyczne zdanie na temat wyrażałem tutaj.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 606 569 435e-mail: sekretariat@wdrapala.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Wojciech Drapała Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@wdrapala.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: